Acnedur Kremi Ne İşe Yarar, Acnedur Merhem Cilde Faydaları Nelerdir ?

Son zamanlarda özellikle kadınlar arasında adından sıklıkla bahsettiren bir krem olan Acnedur, sivilce şikayeti olanları kesinlikle kullanması gereken kremler arasında yer alıyor. Eczanelerde satılan Acnedur krem, kısa süre içerisinde sivilcelerin yok olmasına yardımcı oluyor.

Etken Maddesi Tetrasiklin hidroklorür olan Acnedur merhem, bakterilerin neden olduğu cilt enfeksiyonlarına karşı etki gösteren bir antibiyotik olarak biliniyor. Sivilce ve diğer cilt enfeksiyonlarında uzman doktorların önerdiği bu krem, antibiyotik ilaçlar grubunda yer alıyor. Oluşmuş (cerahatlı) ya da yeni oluşmaya başlamış kırmızı-pembe kabarcıklarla belirgin sivilcelerin içine nüfuz eder ve iltihabı kurutur. Yüzde alın bölgesinde, yanaklar, alına ya da enseye yakın saç diplerinde, erkeklerde sakal bölgesinde, kalça bölgesi, sırt bölgesinde, omuzlarda ve genital bölgede görülen sivilcelerin giderilmesini sağlar.

Tedaviden iyi sonuç alabilmek için yüzünüzün son derece temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Kremi sürdükten sonra mümkün olduğunca güneşe ışınlarına maruz kalmaktan kaçının. Tedavi sırasında tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası gibi ürünler kullanmamalısınız.

Uzmanların Önerdiği En İyi Sivilce Kremleri

En iyi 10 sivilce kremi tavsiyesi

ACNEDUR KREM NASIL KULLANILIR?

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. lacı uygulayacağız sivilceli bölgeyi yıkayıp, iyice kurulayınız. Kremi sivilceli cilt bölgesini tamamen kaplayacak şekilde ince bir tabaka halinde sürünüz ve hafif hareketlerle ovuşturarak cildinize yedirilmesini sağlayınız. Günde azami 2 veya 3 defa sürülebilir.Bu ilacı yüzünüzdeki sivilceler için kullanıyorsanız, sabahleyin ve akşamları yüzünüzü yıkadıktan sonra, iyice kurulayıp öyle sürünüz.

ACNEDUR MERHEM 2020 FİYATI

20 gramlım tüplerde satılan Acnedur merhem fiyatı 40.04 Lira dır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir