Bacak Çatlakları Nasıl Geçer, Çatlaklar için Evde Bitkisel Çözümler!

Özellikle yaz aylarında rahat kıyafetler giymek isteyen bir çok kadının korkulu rüyası haline gelen bacak çatlakları görüntü itibari ile son derece can sıkıcı bir durum olabiliyor. Bacaklarınızda oluşan ve görüntü kirliliği yapan çatlakları evde hazırlayabileceğiniz bitkisel çözüm yöntemleri ile kısa sürede daha iyi hale getirebilirsiniz. Yapılışı ve uygulaması son derece pratik olan ve düzenli bir şekilde uygulandığında bacak çatlaklarını gideren bitkisel kürleri sizler için inceledik.

Bacak çatlakları hızlı ve sürekli kilo alıp verme, düzensiz uyku, yağlı yiyecekler ve hatta bazen genetik olarak da görülebilmektedir. Genel olarak kadınların hamilelik zamanlarında sıklıkla yaşadıkları vücut soruların arasında yer alan sağlık sorunlarından bir tanesi olarak bilinmektedir bacak çatlakları. Tıp dilinde Asteatosis ve Xerosis Kutis olarak adlandırılan çatlaklar kanıtlanmış çalışmalara göre cildin aşırı kuru olmasından dolayı kaynaklanmaktadır. Peki bacak çatlaklar nasıl geçer? Bacak çatlaklarını gidermenin en etkili yolu nedir? Evde çatlak giderme bitkisel yöntemleri nelerdir?

Zerdeçal İle Bacak Çatlaklarını Giderme;

Bacak Çatlakları için Zerdeçal

Zerdeçalın içerisinde yer alan antioksidanlar sebebi ile cilt parlatıcı ve bazı sorunları gidermede kullanılabilen bir yöntemdir. 1 yemek kaşığı zerdeçal ile 1 yemek kaşığı yoğurdu iyice karıştırın. Ardından çatlakların üzerine uygulayıp 15 dakika kadar bekletin. Etkili sonuç almak istiyorsanız her gün aynı saatte 2 kez çatlakların üzerine uygulayın.

Kahve ile Bacak Çatlaklarını Giderme Yöntemi;

Kahve Bacak Çatlaklarını Giderme

Kahve, yüksek biyolojik aktivitesi aynı zamanda kafein içerdiği için kan akışını hızlandırarak cildin canlı ve parlak olmasına yardımcı olur. Aynı zamanda cildin deri altındaki hücreleri de uyarır. Kahve telvesini suyla karıştırın. Çatlakların üzerine uygulayın. 5 dakika dairesel şekilde masaj yaptıktan sonra temizleyin. Hemen sonrasında zeytinyağıyla da ovalayın ve temizleyin.

Argan Yağı Kullanarak Bacak Çatlaklarını Giderme;

Argan Yağı Mucizesi Bacak Çatlakları

Argan yağı, kozmetik ürünlerinin içinde bol miktarda bulunan bir yağdır. E vitamini ve antioksidan bakımından zengin olan argan yağı ile bacak çatlaklarının rengini azaltabilirsiniz. Organik argan yağıyla çatlakların üzerine masaj yapın. Günde 2 kere uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir