Colchicine İlacı Ne İşe Yarar, Koronavirüs Tedavisi İçin Colchicine İlacı..!

Bu zamana dek gut hastalığının tedavisinde kullanılan Colchicine ilacı Dünya Sağlık Örgütü’nün yaptığı açıklamalar sonrasında koronavirüs tedavisi için kullanılması gündeme geldi.

Dünya Sağlık Örgütü’nün koronavirüs tedavisinde kullanılan Remdesivir’in olumlu bir etkisinin olmadığını açıklamasından sonra genel olarak gut tedavisinde kullanılan anti-enflamatuar ilacı Colchicine’in korona tedavisinde kullanılacağı açıklandı. İlaç rastgele seçilen 2500 kişi üzerinde 28 gün boyunca denenecek.

Dünya genelini etkisi altına alan ve 1 milyon 430 binden fazla kişinin ölümüne neden olan koronavirüsün sona ermesi için bilim insanları tüm güçleriyle çalışıyor. Aşı çalışmaları tam gaz sürerken bilim insanları aynı zamanda ilaçlarla da hastaların Kovid-19 ile mücadele etmesine yardımcı olmaya çalışıyor. Koronavirüs başladığı günden beri birçok ilaç ile tedavi yöntemi denenirken “RECOVERY” adı verilen ve ‘rastgele kişilere kontrollü deneme’ sistemiyle Kovid-19 sebebiyle hastanede olan kişilere ilaç denemeleri yapılıyor.

Colchicine İlacı


RASTGELE SEÇİLEN 2 BİN 500 KİŞİDE DENENECEK

Bugün yapılan açıklamada, genel olarak gut tedavisinde kullanılan anti-enflamatuar ilacı Colchicine’in RECOVERY sistemiyle Kovid-19 hastaları üzerinde deneneceği açıklandı. Rastgele seçilecek 2 bin 500 kişide denenecek olan ilacın, 28 gün boyunca denenmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir