Dermovate Krem Ne İşe Yarar, Dermovate Krem Nasıl Kullanılır ?

Son dönemlerde uzman doktorların sık sık reçete ettiği Dermovate Krem, deri ve cilt kaşıntıları için kullanılıyor. Egzama konusunda ki en iyi kremlerden bir tanesi olduğu söylenen Dermovate Krem nasıl kullanılır, Dermovate Krem neye iyi gelir gibi sorularınızın cevapları bu yazımız da sizlerle.

Dermovate krem genel olarak sedef ve egzama tedavisinde kullanılan, uzman doktorların sıklıkla tavsiye ettiği bir ilaçtır. Egzama gibi rahatsızlıklarla başa çıkamayan kişilere çare olan Dermavote, egzamaya bağlı oluşan kaşıntı ve kızarıklığı da kısa sürede giderdiği bilinmektedir. Fakat bu kadar etkili olmasıyla beraber yan etkileri de olan bir ilaçtır. Kesinlikle doktor tavsiyesinde kullanılması önerilen bu krem kortizonlu kremler arasında yer alır.

Yapılan araştırmalara öre 1 yaşından büyüklerin kullanabileceği Dermovate krem, diskoid lupus eritematozus (genellikle yüzde görülen plaklar-bir çeşit deri hastalığı), liken planus (deri, deri ekleri ve mukozaları etkileyen iyi huylu deri hastalığı), sedef hastalığı zor tedavi edilen egzamalar gibi cilt problemlerinde iltihabın etkilerini en aza indirmek için kullanılır.

Dermovate Krem


DERMOVATE KREM NASIL KULLANILIR?

Kesinlikle uzman bir doktor tavsiyesi ile kullanılması gereken Dermovate Krem, doktorunuzun size verdiği talimatlar ile kullanım şeklini ayarlamanız en doğrusu olacaktır.

– Kremi uygulayacağınız bölgenin temiz olduğuna emin olduktan sonra ince bir tabaka halinde sürün. Gün içerisinde 1-2 defa sürebilirsiniz. Ovalayarak kolayca emilmesini sağlayabilirsiniz.

– Tedaviden tam sonuç almak için 4 hafta boyunca kullanılması uzmanlar tarafından öneriliyor.

DERMOVATE KREM YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Yazının en başında bahsettiğimiz gibi krem etkili olduğu kadar yan etkileri oldukça fazladır. Ciddi yan etkileri bulunan bu kremi kullanmaya başladıktan sonra görülebilecek etkileri sizlerle paylaşıyoruz. Genelikle doz aşımında ya da içerisinde bulunan maddelere alerjisi olan kişilerde görülen bu yan etkilerle karşılaştığınızda mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

– Deride incelme ve aşırı duyarlılık bununla birlikte deri döküntüleri, yüz, dudaklar, dil ya da gırtlakta şişme görülebilir. Uyguladığınız bölgede kızarıklık, yanma, kaşıntı ve ağılık artışı yan etkileri arasındadır.
– En ağır yan etkilerinden biri, sürdüğünüz bölgedeki toplardamarın belirgin hale gelmesi ve deri yüzeyi altında kan damarlarının görünmesidir.
– Vücut kıllarında artış, obezite, saç dökülmesi/uzamaması , saçta incelme,
– Çocuklarda kilo artışı/büyümede yavaşlama,
– Kanda kortizol hormonunun azalması,
– Kanda şeker düzeyi artışı ve idrarda şeker bulunması,
– Kan basıncı yükselmesi,
– Göz içi basıncı artışı (giokom) gibi belirtiler Dermovate kremin yan etkileri arasında yer alır.

DERMOVATE KREMİN FİYATI NEDİR?

Uzman doktorlar tarafından tavsiye üzerine kullanılması gereken Dermovate kremin 2020 fiyatı 19.33 liradır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir