Diş Ağrısına Ne İyi Gelir; Kesin Çözüm İçin Ağrı Kesiciler ve Bitkisel Çözümler

Gece saatlerinde sizi uykunuzdan eden, hatta kafanızı duvarlara vurmanıza neden olabilecek kadar zorlu geçen diş ağrıları için hangi ağrı kesicinin iyi geleceği ya da bitkisel çözümler arayanlar için hangi bitkilerin diş ağrısına iyi geleceğiniz bu yazımız da sizler için hazırladık.

Diş ağrıları, bazen alınan bir ağrı kesici ile kendisini unutturabilir. Fakat bazı anlar vardır ki sabaha kadar zonklayan bir diş ile baş başa kalabilirsiniz. İşte böle anlar için uygulamanız gereken tedavi yöntemlerini sizler için bu yazımız da hazırladık. Evde uygulayabileceğiniz bazı yöntemler ile diş ağrısından kısa bir sürede kurtulabilirsiniz. Tabi ki bu yöntemler sizi tamamen diş ağrısından kurtarmayacaktır. Kısa süreli  gidecek olan diş ağrısı siz uzman bir diş doktoruna görünmediğiniz sürece asla yakanızı bırakmayacaktır. Zonklamalı geçen bir diş ağrısı için ağrı kesiciler, bitkisel çözümler ve manevi reçeteler arasında yer alan diş ağrısı için okunacak duaları kullanabilirsiniz. Hadi gelin hep beraber diş ağrısına nelerin iyi geleceğiniz inceleyelim…

Diş Ağrısı

Diş ağrısını evde tedavi etmek ve iyi bir gece uykusu çekebilmeniz için ağrınızı hafifletmenin birkaç yolu.

-Reçetesiz satılan ağrı kesici ilaçlar kullanabilirsiniz. İbuprofen (Advil, Motrin), asetaminofen (Tylenol) ve aspirin gibi ilaçların kullanılması diş ağrısından kaynaklanan küçük ağrıları hafifletebilir. Bebekleri veya 2 yaşın altındaki çocukları tedavi etmek için bu tarz herhangi bir ürün kullanmayın.
-Başınızı yukarıda tutun. Başınızı vücudunuzdan daha yükseğe yaslamak, kanın başınıza gelmesini önleyebilir. Kafanızda kan birikirse, diş ağrısı ağrısını yoğunlaştırabilir ve muhtemelen sizi uyanık tutabilir.
-Yatmadan hemen önce asitli, soğuk veya sert yiyecekler yemekten kaçının. Bu yiyecekler dişlerinizi ve daha önce oluşmuş olabilecek boşlukları ağırlaştırabilir . Ağrıyı tetikleyen gıdalardan kaçınmaya çalışın.
-Dişlerinizi gargara yapın. Dişlerinizi hem dezenfekte etmek hem de uyuşturmak için alkol içeren bir gargara kullanın.
-Yatmadan önce bir buz torbası kullanın. Bir buz torbasını beze sarın ve yüzünüzün ağrılı tarafını üzerine koyun.

Diş Ağrısı İçin Buz Torbası


DİŞ AĞRISI İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER;

Ağrı kesici ilaçları kullanmanıza rağmen halen diş ağrınız da bir azalma olmadıysa aşağıda sizler için verdiğimiz bitkileri kullanarak diş ağrınızı hafifletebilirsiniz.

-Karanfil ya da karanfil yağı
-Guava yaprakları
-Mango kabuğu
-Armut tohumu ve kabuğu
-Patates kabuğu
-Ayçiçeği yaprağı
-Tütün yaprağı
-Sarımsak
-Soğan
-Kekik

Doğal ilaçları kullanmadan önce doktorunuz ve diş hekiminizle konuşun. Kullanılan bitkilere veya yağlara karşı herhangi bir alerji veya reaksiyona dikkat edin.


DİŞ AĞRISI İÇİN KARANFİL YAĞI NASIL KULLANILIR ?

Diş Ağrısı İçin Karanfil Yağı

Karanfil yağının çeşitli sağlık yararları vardır, fakat en çok diş sorunlarıyla ilişkili ağrıyı azaltmasıyla ünlüdür . Karanfil, Çin tıbbında sinirleri uyuşturmak için bir şifa olarak kullanılır .

Karanfil yağı çok dikkatli kullanılmalıdır. Örneğin, karanfil yağını doğrudan etkilenen bölgeye dökmek aslında semptomları kötüleştirebilir. Hatta dili ve hassas diş etlerini tahriş edebilir.

Nasıl kullanılır:

– Bir pamuk üzerine 2 damla karanfil yağı damlatarak ağrı hafifleyene dek ağrılı olan bölgeye bastırın.
– Alternatif olarak, bir karanfili ağzınızda ezin ve ağrının olduğu bölgeye yağının akması için dişinizin yardımı ile karanfili parçalayın.


NANE ÇAYI POŞETİ DENEYEBİLİRSİNİZ;

Diş Ağrısı için Nane Çayı Poşeti

Nane çayı poşetleri  diş ağrısı için geçici bir çözüm olarak kullanılabilir. Islak, kullanılmış çay poşetleri genellikle hassas / tahriş olmuş cilt ve diş etlerini sakinleştirmek için kullanılır. Ayrıca nane, karanfil yağına benzer uyuşturma özelliklerine sahiptir ve diş ağrısını hafifletmek söz konusu olduğunda çok etkilidir.

Nasıl kullanılır:

-Kullanılmış bir çay poşeti alın ve soğumaya bırakın, ardından etkilenen bölgeye yarım saat uygulayın.

-Kullanılmış bir çay poşeti alın ve soğuyana kadar birkaç dakika buzluğa koyun. Ardından ağrıyı hafifletmek için etkilenen bölgeye yarım saat uygulayın.


Yukarıda verdiğimiz bütün reçeteleri uygulamanıza rağmen diş ağrınızda halen bir azalma yoksa manevi reçeteleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Diş ağrısı için okunacak dualar ile ağrınızı geçirebilirsiniz. İşte diş ağrıları için okunması gereken dualar.

Diş Ağrısı İçin Okunacak Dua, Diş Ağrısına Şifa Olan Dualar..!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir