Freedos Ne Demek?

Freedos nedir ne işe yarar? Freedos, işletim sistemi bulundurmayan bilgisayarlara verilen isimdir.

Bir laptop, notebook veya masaüstü bilgisayar almaya karar verdiğinizde bu ibareyi görüyorsanız, satın aldığınız bilgisayarın sistemi işlevsiz demektir.

Satın alacağınız bilgisayarınızda işletim sistemi ne yazık ki kurulu olmuyor. Bu, Windows 7, Windows 8, Windows 10 ve diğer işletim sistemlerinin bilgisayarda yüklü olmadığı anlamına gelir. Freedos bilgisayarlar içinde çalışmasını sağlayacak bir sistemi olmadığı için daha ucuzdur.

Satışları yapan firma işletim sistemi için ekstra ödeme yapmadığı için bu da maliyetleri düşürmekte ve satışları daha kolay hale getirmektedir. Bilgisayarı tam olarak kullanmak için içine bir işletim sistemi kurmalısınız. Bu işletim sistemleri, Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 gibi işletim sistemlerini içerebilir. Bunların birisini kurduğunuz takdirde, bilgisayarınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Neden Freedos Kullanılıyor?

Yeni bilgisayar alırken karşımıza devamlı olarak çıkan bu ibarenin birkaç sebebi vardır. İlk şey, bazı kullanıcıların Windows işletim sistemi için ödeme yapmak istememesidir. Bu, bir bilgisayar satın alırken harici Windows lisans ücretlerini ödemek istemediği anlamına gelir. Çünkü bilgisayarın fiyatını da eklediğinizde ortalama farkın çok yüksek olduğunu görebilirsiniz.

Diğer bir neden, kullanıcıların Windows’u işletim sistemi olarak kullanmak istememeleri olabilir. Linux kurmak isteyebilirler. Linux işletim sistemi ile Windows işletim sistemi farklıdır; Linux tabanlı sistemler tamamen ücretsizdir ve bilgisayarlarla uyumludur. Bu durumda, kullanıcıların freedos bilgisayarları satın alması daha karlı olabilir.

Freedos Zararları Nelerdir?

Karlı bir alışveriş yaptınız ve daha uygun fiyata bir bilgisayar aldınız. Peki freedos bize ne gibi zararlar verir? Bu sorunun cevabı crakli dosyalar. Bir bilgisayar satın aldıktan sonra, lisanslı bir program kullanmak önemlidir. Kırık programlar olarak adlandırılan saldırıya uğramış programlar, virüsün yayılmasındaki en büyük faktör olarak kabul edilir. Lisanslı programlar satın alabilir, sistemlerinizi ve belgelerinizi koruyabilirsiniz.

Bu nedenle, en büyük tehlike olan virüslerden uzak duracaksınız. Bu arada bunun hakkında bilgi verelim. Bilgisayarınızı olası virüslerden korumak için Windows Defender’ı ücretsiz kullanabilirsiniz. Bedava olduğu için ayrıca bir virüs programı için fazladan ödeme yapmak istemezsiniz. Bu nedenle, bilgisayarınıza virüs bulaşmasını önlemek için anlık ve kapsamlı koruma seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir