Furacin Krem Ne İşe Yarar, Furacin Merhem Nasıl Kullanılır, 2020 Fiyatı?

Kadınlar arasında son zamanlarda en çok konuşulan ve kadın forumlarında sürekli ismi geçen Furacin merhem krem neye iyi gelir ve 2020’de ne kadar fiyata satılıyor. Bu yazımız da Furacin krem nasıl kullanılır gibi merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Furacin merhem, ciltteki yaralar üstünde yer alan bakterilerin oluşmasını, gelişip çoğalmasına engel olan bir antiseptik ilaç olarak biliniyor. Ameliyat yaralarının enfeksiyondan korunması, mikropların oluşturduğu iltihaplı (ciltte içi irin dolu kabarcık, sivilce vb.) ya da  iltihapsız deri bozukluğu gibi cilt enfeksiyonları, hasar ya da zedelenme sonucu oluşan yırtıklar, kesik, yara, yanık ve deri ülseri enfeksiyonları ile dış kulak enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Aynı zamanda Furacin merhemi, ciltte içerisinde irin oluşan kabarcıkları ve sivilcelerin tedavisinde, dış kulak enfeksiyonlarının tedavisinde ve ameliyat sonrası yaraların enfeksiyondan korunması için de kullanabilirsiniz. Bu ilacı kullanmanız sırasında döküntü, bölgesel ağrı ya da şişme gibi bir alerjik reaksiyon gelişirse, ilacı kullanmayı kesiniz ve doktorunuza başvurmalısınız. Tedaviye başladıktan sonra birkaç gün içerisinde yara veya yanıklarda iyileşme belirtileri görülmezse ya da daha kötüleşirse mutlaka kremin kullanımını bırakmalısınız.

Furacin Krem

Anestol Krem Ne İçin Kullanılır, Anestol Pomad Kullanım Alanları Nelerdir ?


FURACİN MERHEM NASIL KULLANILIR?

Krem, enfekte olmuş yanıkları onarmak için kullanılır. Ayrıca cilt iltihabı sebebi ile oluşan cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Bakterileri öldürerek veya büyümelerini önleyerek çalışır. Furacin merhem, bir gazlı bez veya spatül ile etkilenmiş bölgeye sürülür. Merhemin sürüldüğü bölge bir örtü ile örtülebilir. Furacin, her gün ya da bir kaç günde bir enfeksiyonlu bölgede iyileşme sağlanana dek uygulanır. Tedavi süresi 7 ila 10 gün olarak kullanılır.

FURACİN KREM PİŞİK İÇİN KULLANILIR MI?

Antiseptik bir ilaç olarak bilinen Furacin krem uzman bir doktor tavsiyesi olmadığı sürece pişik tedavileri için kullanılması tavsiye edilmez. Furacin kremin pişikleri iyileştirdiğine yönelik kanıtlanmış bir çalışma yoktur.

FURACİN MERHEM FİYATI 2020

Kremin güncel satış fiyatı 5.34 TL’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir