Hametan Krem Ne İşe Yarar, Hametan Krem Kullanıcı Yorumları!

Cilt yüzeyinde ki istenmeyen problemleri gidermek için kullanılan popüler kremlerden bir tanesi olan Hametan Krem hakkında bir çok kişi tarafından ve sosyal medyadan iyi şeyler duymuş olabilirsiniz. Sadece eczaneden alabileceğiniz Hametan Krem, cilt üzerinde bir çok faydası bulunmaktadır. Bu yazımızda sizler içim Hametan Krem ne için kullanılır, Hametan Krem cilde nasıl uygulanır 2020 fiyatı ne kadardır gibi sorularınıza yanıt vereceğiz.

Hametan krem cilt üzerinde kullanılan onlarca krem arasında en eski tarihe sahip olan ve 2 farklı şekilde satışa sunulmuş olan bir krem olarak bilinmektedir. Hametan hem krem olarak hem de pomad olarak eczanelerde satılmaktadır. Krem ve pomad arasında ki fark ise “Pomad” ın kreme göre biraz daha yağlı olmasıdır. Fakat cilt bakımı için iki türde gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Uzman doktorların bazı hassas durumlarda reçete ile verdiği bu krem, senelerden bu yana olumlu etkileriyle gündemde kalmaya devam ediyor. Raflarda 30 gram ve 50 gram olarak satılan Hametan, alüminyum tüp formunda satılıyor. Birçok cilt sorununu ortadan kaldırmada oldukça başarılı olan Hametan krem, iltihap giderici özelliğiyle sivilcelerden yaralara, kanama durdurmadan daha birçok iyileştirici özelliğe sahiptir.

Hametan Krem

Son Zamanların En Popüler Sivilce Kremi Olan İmex Kremi İnceleyebilirsiniz…


Hametan Krem Ne İşe Yarar; 

Tarih bakımından bakıldığında çok eski olan Hametan Krem, sadece cilt yüzeyinde ki istenmeyen sorunlar için değil bunun yanın da medikal alanda nemlendirici ilaç arayanlar için kullanılabilecek bir krem olarak biliniyor. Son zamanlarda kadınlar arasında popüler olan Hametan Krem, yanık izleri için kullanılmaktadır. Fakat cilt üzerinde ki lekeler, sivilce izleri tedavi etmek içinde kullanılıyor. Bu ve benzeri medikal kremlerin doktor tavsiyesi olmadan kullanılması geri dönüşü olmayan kalıcı hasarlara neden olabilir.

Hametan Kremin faydaları şu şekildedir;

– Genelde yaz aylarında yaşanan ancak ağda sonrasında da oluşan pişik tahriş gibi kızarıklara iyi gelir.
– Büyük çıkan sivilceler sonrasında kalan izleri yok eder.
– Yara izlerinin kaybolmasını sağlar,
– Kurumuş çatlamış, yıpranmış cilde bakım yapar ve onarır,
– Cilt renk tonunu eşitler,- Yatak yaraları, açık yaralar ve ameliyat yaralarına iyi gelir,
– 1. ve 2. derece yanıkların tedavisinde kullanılır.


Hametan Krem Nasıl Kullanılır?

Hemen hemen bütün medikal ürünler de olduğu gibi Hametan krem de uzman bir doktorun tavsiyesi olmadan kesinlikle kullanılmamalıdır.  Hametan kremi uygulamadan önce mutlaka cildinizi güzel bir şekilde temizleyin. Parmağınızın uç kısmına çok az alarak ovalayarak sürün. Cilt emdiğinde ovalamayı bırakabilirsiniz. Üzerini kapatmanıza gerek yok.

Hametan Krem 2020 Fiyatı Ne Kadar?

Hametan kremin Mart ayından itibaren 2020 fiyatı 11.30 TL​

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir