Hem Modern Bir Görünüm Hem Kaliteli Cam Cephe Kaplama

Silikon cephe, dış yüzeyde yer alan ince bağlantı hatları ile ayrılmış sürekli bir cam cephe elde etme yöntemi olmaktadır. Cam paneller arasındaki sızdırmazlık ya da özel silikon cepheler ile sağlandığından paneller arasında tam yalıtım sağlanmaktadır. Silikon cephenin ve kullanılan camın, binanın alanına, cepheye, bulunduğu yerdeki hava şartına ve iklim koşullarına uygun olacak özelliklerini gösteren camın cinsine ve renklerine göre cam cephe kaplama modeli belirlenmektedir.

cam cephe kaplama

 Strüktürel silikonlu cephe yapıya dışardan bakıldığında cam yüzeylerin sade ve yoğun görüntü oluşturan ve taşıyıcı mekaniğin dışarıdan maksimum seviyede gizlendiği sisteme cam cephe kaplama denir.

 Camlar bounding silikonu ile yapıştırılır ve sonrasında taşıyıcı sistem üzerinde tespit yapılır ve uygulama tamamlanır. Birleşim noktalarında kullanılan fitiller sayesinde ısı köprüsü oluşumu en az riske indirilir. Açılır kanatlar açılmadığı sürece dışarıdan varlığı belli olmaz ve gizli kanat olarak anılır. Dışa açılır gizli kanatkarı isteğe göre otomasyon sistemine dahil edilir ya da butondan kontrollü mekanizma kullanılarak kanatların otomatik açılıp kapanması oluşturulabilir.

 Isı ve güneş kontrollü cam tercihleri sayesinde ortaya çıkan iklimlendirme de dış mekândan gelen sesleri en aza indirmek için cam kombinasyonuna cam seçiminin de dahil edilmesi sonucu ileri seviyede yaşam konforu elde edilmektedir. Cam Cephe Kaplama uygulamaları sayesinde modern görünüm sağlanır ve temizliği kolay şekilde olduğu için pratiklik sağlamaktadır.

Cam Korkuluk

 Zemin üstü veya zemine gizlenen alüminyum bazın içine 10+10 mm temperlenmiş lamine güvenlikli camlar tercih edilerek uygulanan cam korkuluk oldukça faydalı ve güvenilir bir uygulama olmaktadır.

 Dikme profili kullanmadığından görsel alan daha fazla olmaktadır. Alışveriş merkezleri, konut balkonları, cafe ya da cafeterya bahçelerinin etrafında tercih edilecek oldukça pratik ve kullanışlı bir uygulama olmaktadır.

 Cam korkuluk uygulaması güneş ışınları ve doğal olaylara karşı daha dayanıklı olmaktadır. Cam bakteriyel ve küfesel üremelere imkan sağlamayan bir maddeden üretilmektedir. Su ve su buharına karşı dayanıklı olur ve yıkanabilmektedir. Isı değişimlerine karşı daha dayanıklı ve hazırlıklı bir ürün olan cam korkuluk görüntü açısından da oldukça hoş bir görüntü sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir