Kalitesiyle Öne Çıkan Diş Polikliniği

Sağlık sektöründe insan odaklı yaklaşım oldukça önemlidir. Özellikle insanların diş rahatsızlıklarında çekinceleri bulunuyor. Canlarının çok yandığını ve kalitesiz bir hizmet aldıklarını belirtiyorlar. Ancak kartal diş hastanesi hizmetiyle ön plana çıkıyor. Uzman isimlerin hizmetleri ile hastalar tedaviden çekinmiyorlar.

 Porselen Lamina

 Işıl ışıl bir gülümsemeyi vaat eden bir tedavi yöntemidir. Dişlerin oldukça güzel ve düzgün durmasını sağlıyor. Ulusoy ağız diş sağlığı polikliniği bu hizmeti sağlıyor. İşlem sırasında çürük yoksa lokal anesteziye gerek yoktur. 4-5 gün içerisinde laminalar yapılıyor. Ön diş kullanımında normal beslenmede rahatlıkla kullanılabilir.

 Zirkonyum Tedavisi

 Doğal görünüşlü bir diş görünümünü sağlıyor. Porselene göre çok daha estetik duran bir yöntem. Protezler zirkonyumla desteklenecek şekilde yapılır. Metale göre çok daha doğal bir görüntü sağlar.

 Diş Beyazlatma

 Dişleri beyazlatma birçok insanın tercih ettiği yöntemlerden. Çay, sigara gibi tüketimler dişlerde leke oluşumunu sağlar. Sonucunda ise diş beyazlatma tedavisi uygulanabilir. Herhangi bir anesteziye gerek duymadan yapılabilen bir tedavidir. 1 ile 2 ton renk açılımı yapar. Kullanılan kimyasallar dikkatli bir şekilde kullanılırsa zararı bulunmuyor. İşlemin ardından iki hafta çay ve sigara tüketimi azaltılmalı. Tedavisi ise ücreti yüksek bir işlemdir.

 Kompozit Dolgu

 Kaybedilen diş dokusunun yerine kullanılan materyaldir. Dolgunun ömrü büyüklüğüne, beslenme alışkanlığına göre değişir. Dolgular lokal anestezi sonrasında yapılan bir işlemdir. Dolgularda değişiklik yapmak gerekli olabilir. Doktora gidip gerekli kontroller yapılmalıdır.

 Doğru Zamanda Doğru Teşhis

 Sağlık söz konusu olduğunda zamanında tanı oldukça önemlidir. Özellikle diş hastalıklarında bu daha çok ön plana çıkıyor. Dişlerin harap olmaması ve diğer sistemlere zarar vermemesi gerekiyor.

 Çürükler, diş kırılmaları gibi olaylar olabiliyor.

 Hastalar hemen doktora giderse zamanında tanı yapılabilir. Aynı zamanda diş sağlığını korumakta kişinin yapabileceği bir şeydir. Düzenli diş fırçalaması ve diş ipi kullanmak önemli bir ayrıntıdır. Sağlıklı bir diş grubu kişinin konuşmasına kadar etki edebilir. Doğru zamanda yapılan teşhis doğru bir tedaviyle sağlığı korur. Profesyonel bir doktor ile birlikte giden tedavi süreci kişinin sağlığı için oldukça önemlidir. Bilinçli hastalar sağlıklı bireyleri oluşturur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir