Kalmosan Losyon Neye İyi Gelir, Kalmosan Losyon Nasıl Kullanılır ?

Son zamanlarda kaşıntı için kullanılan lavanta kokulu, pembe renkli bir cilt losyonu Kalmosan kaşıntıya birebir iyi gelen bir ilaçtır. Sadece eczanelerden alabileceğiniz Kalmosan hakkında merak edilen bütün soruları sizler için hazırladık.

Kalmosan losyon, böcek, sinek ısırması, arı sokması, pişik gibi basit cilt tahrişlerine bağlı oluşan kaşıntı ve ağrının geçici olarak giderilmesi için kullanılan ilaç olarak biliniyor. Bu losyon, aynı zamanda ağrı kesici özelliği de bulunmaktadır. Uzman doktorun tavsiyesi ile kullanılması gereken bu losyonun içerisinde bulunan etken maddesine herhangi bir alerjiniz varsa kesinlikle bilinçsiz bir şekilde kullanmamalısınız. Kalmosanı iltihaplı ve sulanmış cilt yüzeyleri ve hasar görmüş deriye uygulamayınız. Her türlü pişik sorununu tedavi amacıyla kullanılan Kalmosan, farklı nedenlerle ciltte oluşan tahrişleri iyi gelir.

Kalmosan Losyon

KALMOSAN LOSYON NASIL KULLANILIR?

Çoğu medikal ilaçlarda olduğu gibi Kalmosan Losyon’da kesinlikle doktor tavsiyesi alınarak kullanılmalıdır. Bilinçsiz şekillerde kullanılan bir çok ilacın yan etkileri olabilir.  İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyin. Kurulayıp çalkaladığınız losyondan biraz elinize dökün. ince bir tabaka halinde tedavi edilecek bölgeye yayıp hafif hareketlerle cilde yedirin. Üzerini hava almayacak şekilde kapatmayın. Çocuklar ve yetişkinlerde günde 3-4 defa uygulanabilir.

KALMOSAN LOSYON YAN ETKİLERİ NELER?

Bütün ilaçlar gibi Kalmosan losyonun içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. Topikal olarak kullanılan antihistaminikler nadiren hipersensitivite reaksiyonlanna yol açabilir. Uygulamanın yapıldığı bölgede egzama, kaşıntı ve enflamasyon görülebilir. Uygulama sonrası fotosensitivite reaksiyonları görülebilir.

KALMOSAN LOSYON GÜNCEL FİYATI NE KADAR?

100 ml’lik losyonun güncel fiyatı 10.52 Liradır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir