Kilo Vermek İçin “7 Zeytin 1 İncir” Kürü, Kuru İncir Zayıflatır mı ?

Tam da mevsiminde olduğumuz incirlerin insan vücuduna ne kadar yararlı olduğunu anlatmakla bitiremeyiz. Hemen hemen her öğünde tüketebileceğimiz kuru incirin farklı bir faydası ise 7 tane zeytin tüketmek ile yapılıyor. Peki kuru  incir gerçekten zayıflatıyor mu? Denenmesi gereken ve kullananlar tarafından gerçekten etkili olduğu düşünülen ‘7 zeytin 1 incir’ kürü ile hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. İşte 7 zeytin 1 incir diyetinin yapılışı…

Her bölgesinde farklı nimetlerin yetiştiği bu güzel coğrafyamız da bazı meyvelerin hem tazesi hem de kurusu her derde deva olarak görülüyor. Tazesi kadar kurusu da insan sağlığına aşırı derecede faydalı olan kuru incir, A ve B vitamini bakımından şifa kaynağı olduğu için vücuttaki şeker dengesini koruyarak tatlı krizleri bastırmada etkilidir.Lifli bir yapıya sahip olması ile bağırsakları çalıştırıp sindirime yardımcı olan kuru incirin 1 tanesi 49 kalori değerine sahiptir.

Öğle ya da akşam yemeklerinden önce tüketilen kuru incir, açlık hissini epey miktarda azaltacaktır. Kuru inciri beslenme programınıza dahil etmek istiyorsanız her gün düzenli bir şekilde tüketebilirsiniz.

7 Zeytin 1 İncir

7 Zeytin 1 İncir Kürü Nedir, Nasıl Uygulanır


Kuru İncir Zayıflatır mı ? Kuru İncirin Faydaları Nelerdir ?

Günümüzde kabızlık ya da ishal probleminden muzdarip olan kimselerin yiyeceği kuru incir, sindirim sisteminin düzenli işlemesi bakımından oldukça önemli bir vazife görür. Dolaylı yoldan kabızlık ve hazımsızlığa iyi gelirken kilo vermeye de boşaltıma destekle yardımcı olur. Boşaltım sorunu yaşayanlar yediklerini tam sindiremediklerinde metabolizmaları gerektiği kadar hızlı çalışmaz. Bu nedenle kuru incir tüketmekte fayda var.

Diyet yapmakta zorlanıyor ve başladığınız diyet listeleri ağır geldiği için yarıda bırakmak zorunda kalıyorsanız da ‘7 zeytin 1 incir’ ile kısa zamanda istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Yalnızca iki malzemeli olan bu diyette ilk önce 7 tane zeytin daha sonra incir tüketmelisiniz.

Kuru İncir Zayıflatır mı?

Kuru İncir zayıflatır mı, faydaları nelerdir?


İlgili İçerik; İncir Nasıl Kurutulur? Evde İncir Kurutma ve Saklama Yöntemi

Kuru İncir Faydaları;

Lif bakımından son derece zengin olan kuru incir, kabızlığı giderir ve uzun süre tokluk verir.

İncir A, B1 ve B2 Vitaminleri, manganez ve potasyum, magnezyum, bakır, demir ve fosfor bakımından zengindir. Yüksek potasyum seviyesi ve düşük sodyum seviyesi, hipertansiyonu olan insanlara rahatlama sağlar.

Kuru incir iyi bir kalsiyum kaynağıdır. Bu sayede kemik gelişimini destekler ve kemik sağlığını artırır.

İçerdiği antioksidan sayesinde kalp hastalıklarına ve çeşitli kanser türlerinin riskini azaltmaya yardımcı olur.

Yüksek müsilaj içeriği, boğaz ağrılarının iyileşmesini sağlar.

Antioksidan özelliği ile özellikle meme kanserine olan etkileri kuru incirin kanserli hücrelere karşı tedavide kullanılmasını da sağlar. Antioksidanlar aynı zamanda kalp hastalıklarına yakalanma ihtimalini de düşürür.

Güçlü içeriği sayesinde bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.


7 Zeytin 1 İncir Kürü Nasıl Yapılır;

İnsan vücudunun en verimli ve etkili olduğu zaman dilimi uyku öncesi ve sonrası olarak bilinmektedir. Bu sebepten ötürü sabahları ve uyumadan önce 7 tane zeytin 1 kuru incir ile kilo verme süreci sizler için verimli olacaktır.

21 gün boyunca uygulanması tavsiye edilen 7 zeytin 1 incir küründe çıkacak olan sonuç gerçekten inanılmaz olacak. 7 zeytin 1 incir kürünü uygularken ilk önce 7 tane tuzsuz zeytini daha sonra da 1 inciri yemelisiniz. 7 zeytin 1 incir kürünü uygulamaya karar verdiyseniz yanınızda devamlı su şişesi bulundurmayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Bir anda susatacak olan bu iki besin hem vücudunuza iyi gelecek hem de kilo vermenizi kolaylaştıracaktır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir