Komedon Aleti Ne İşe Yarar, Komedon Aleti Nasıl Kullanılır ve Güncel Fiyatı..!

Cilt yüzeyinde oluşan siyah ve beyaz iltihaplı kistlerin bir alet yardımı ile kolay bir şekilde temizlenmesine ve bu işlem için kullanılan küçük alete Komedon aleti ismi verilmiştir. Hemen hemen bütün kozmetik mağazalarında satılan Komedon aleti hakkında merak ettiğiniz şeyleri bu yazımız da sizler için hazırladık.

Komedonlar, bakteri ve yağla tıkanmış kıl foliküllerinin genişlemesiyle belirir. Mikrokomedon olarak da bilinir çünkü çıplak gözle görülemez. Eğer deri altında kalır ise, kapalı komedon ya da beyaz nokta denir. Beyaz nokta, derinin yüzeyinde küçük beyazımsı yumrular olarak görülür. Deri yüzeyine ulaşan ve açılan bir komedon, siyah nokta adını alır.

Komedon Aleti

Buna da Bakınız; Sivilce İçin Elma Sirkesi Nasıl Kullanılır?


KOMEDON ALETİ NASIL KULLANILIR?

İlk olarak, siyah noktanın tam olarak ne olduğunu anlamak son derece önemlidir. Siyah nokta, ölü deri hücreleri ve sebumla dolu küçük bir gözenektir. Ölü deri hücreleri ve yağlar havaya çarptığında oksitlenir ve siyaha döner. Gözeneklerdeki kir değildirler. Cildinizdeki yağlardan kaynaklansalar bile, hassas ve çok kuru bile olsa her cilt tipinde olabilirler. Ne yazık ki, onları gidermek o kadar kolay değil.

Sivilcelerinizi veya siyah noktalarınızı sıkmak yerine, evde bir komedon aleti yardımıyla bir temizleyebilirsiniz. Bunlar yuvarlak bir tepesi olan küçük aletlerdir ve siyah noktaya biraz hafif bir baskı uygulayabilir ve içindekileri çıkarmaya yardımcı olabilirsiniz. Siyah nokta çıkarma aletinin nasıl kullanılacağına gelince? İşe başlamadan önce, yüzünüze yeni bakteri bulaştırmamak için aleti alkolle temizleyerek başlayın ardından gözeneklerinizi açmak için cildinize buhar banyosu yapın. Aleti, siyah nokta ve sivilcelerin üzerine hafifçe bastırın. Cilde zarar verebilecek şekilde aleti çok sert bastırmayın veya sürüklemeyin veya kazımayın.

 

Komedon Aleti


KOMEDON ALETİNİN GÜNCEL FİYATI NEDİR?

Komedon fiyatları markalara göre farklılık gösterir. Piyasadaki komedon aletlerinin fiyatları 20 Lira ile 50 Lira arasında değişir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir