Kudret Narı Ne İşe Yarar, Kudret Narı Cilde Nasıl Uygulanır ?

Son dönemler de özellikle kadınlar arasında popüler sebzeler arasında yer alan kudret narı tam anlamı ile cilde hayal edilen güzelliği kısa süre de veriyor. Bu yazımız da sizler için kudret narı ne işe yarar, kudret narının cilt bakım konusunda ki faydaları yer alıyor.

Kudret Narı yetiştiriciliği ülkemizde yapılmaktadır. Yüksek oranda C vitamini ve mineral içermesi nedeni ile Kudret Narının insan vücuduna çok fazla faydası bulunmaktadır. Özellikle mide ve bağırsak hastalıklarında son derece etkili olan kudret narı, kişinin dayanıklılığını ve enerji seviyesini arttırır ve uyku düzenini iyileştirir. Kudret Narı yağı, cilde faydaları çokça olan doğal bitki ürünleri arasında bulunmaktadır. Kudret narı, E Vitamini bakımında da son derece güçlüdür. Aynı zamanda antioksidan etkiyle beraber hücre yenileyici özelliğe sahip olması da çok daha hızlı bir iyileşme sürecini sağlamaktadır. Kalsiyum (CA) ve Demir (FE) ile birlikte B Vitamini bakımından da yeterli düzeyde olmasından dolayı şifalı doğal bitkiler arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Kudret Narı

Kudret narı suyu, cilt üzerinde ki erken yaşlanmayı önleyerek kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur. Ayrıca, sivilceleri azaltır, egzama ve sedef hastalığının tedavisinde son derece etkilidir ve cildi zararlı UV ışınlarından korur. İçerdiği A vitamini, C vitamini, Biotin ve Çinko cilde parlaklık kazandırır.

Kudret Narı


KUDRET NARI MASKESİ İLE SAÇ ÇIKAR MI?

Saç sıkıntıları yaşayanlar için kudret narı saçın ömrünü uzatan son derece etkili bir ev ilacı olarak biliniyor.

-Kepeklerden kurtulmak için kudret narı suyunu ve kimyon tohumlarını karıştırarak bir saç maskesi hazırlayabilirsiniz.

Kudret Narı Saça Nasıl Uygulanır ?

-Aktarlarda kudret narı yağı bulabilirsiniz bunu doğal saç bakım yağı kullanıyorsanız içine ekleyebilirsiniz. %100 doğal olmasına kesinlikle dikkat etmelisiniz.
-Kudret narı yağı+ zeytin yağı karışımı yaparak da uygulayabilirsiniz. Zaten zeytinyağının başlı başına faydalarını saymakla bitiremeyiz.
-Bir kavanozun içerisine zeytinyağı ve kudret narını koyun. Kudret narının yağa iyice karışmasının bekleyin. Bir süre o şekilde kalması gerekiyor. Turuncu bir sıvı elde edeceksiniz. Bunu minik şişelere koyup yarısına zeytin yağı ekleyin karıştırın ve saç diplerinize uygulayın.

Karışımları saçınıza uygulayıp hemen yıkamayın. Mümkünse daha boş bir vaktinizde yapın. Banyodan 2 saat kadar önce uygulayın. Bu şekilde iyice etki edebilecek bir zaman bırakırsınız. (Kaynak 1)

Buna da Bakınız; Zeytinyağı Saç Maskesi Ne işe yarar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir