Limon ve Karbonatla Gebelik Testi Nasıl Yapılır ?

Bundan yıllar önce denenmiş ve geçerliliği kabul edilmiş bazı yöntemler ile gebelik testi yapabilirsiniz. Bun yöntemlerden bir tanesi olan limon ve karbonat ile gebe kalıp kalmadığınızı kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Ne olursa olsun evde denediğiniz bütün yöntemler size %100 bir sonuç vermez siz her zaman sağlık konularında uzman bir doktora başvurmanız gerektiğini kesinlikle unutmayınız. Biz bu yazımız da sizler için evde hamileliği tespit etmek için evde uygulanan ve çok merak edilen limon ve karbonat ile gebelik testinin detaylarını sunacağız.

Hamilelik konusunda kendi evininizde hızlı bir şekilde doğru sonuç alabilmek için kullanılan çok eski yöntemler var. Bu yöntemler ile çocuk sahibi olup, olamayacağınızı kısa süre içerisinde öğrenebilirsiniz. Gebelik testi için diş macunu, toz şeker gibi eski usul yöntemlerinden en popüler olanı ise limon ve karbonat testi! Evet, yanlış duymadınız, gündelik yaşantımız içerisinde mutfaklarda kullandığımız limon ve karbonat gebelik sonucunuzu evde oturduğunuz yerden öğrenebilirsiniz. Fakat siz siz olun yine de en kesin sonucu almak için muhakkak idrar (kan) testi ile durumu netleştirin. Evde limon ile hamilelik testi nasıl yapılır? Limon ve karbonat testini yaparak gebeliği anlamanın yolu nasıldır?

Gebelik İçin Limon ve Karbonat Testi Nasıl Yapılır ?

Limon ve Karbonatla Gebelik Testi


Limonla Gebelik Testi Yapılışı;

Şeffaf olan plastik bir bardağın içerisine idrarınızı yapıp, küçücük bir limonu ikiye ayırın. Bir kısmını yaptığınız idrarın üstüne sıkın. Tortular ya da minik granüller idrarın dibine çöküyorsa müjde! Hamilesiniz…

Karbonatla Gebelik Testi Yapılışı;

Plastik olan şeffaf bardağın içine idrarınızı yapın. 1 çay kaşığı miktarında karbonatı idrarın üzerine dökün. Karbonat idrarın üzerinde köpük köpük oluyorsa hamilesiniz demektir.

Karbonat ile Hamilelik Testi

Kocakarı Yöntemleri ile Uygulanan Gebelik Testleri Doğru Sonuçlar Verir mi ?

Evde olan malzemeler ile farklı yöntemler eşliğinde gebe kalıp kalmadığınızı kısa süre içerisinde öğrenebilirsiniz. Peki evde uygulanan bu yöntemlere ne kadar güvenmeliyiz. Limon ve karbonat ile gebelik testi kesin sonuç verir mi?

Gebelik şüphesinin ilk duyulacağı bulgulardan olan adet dönemi gecikmesi bazı kadınları ev usulü gebelik testi yapmaya sevk edebiliyor. Kocakarı yöntemleri ile evde yapılan eski usul hamilelik testlerinden olan limonla ve karbonatla hamilelik testinde limon suyunun içindeki asidin hacimsel dengesini kurmaya yarar. Normal idrarın içerisinde ki asit hacim seviyesi, limon suyundaki aside göre daha fazladır. Fakat gebe kalan bir kadının idrarındaki asit normal insan idrarındakinden daha az asitli olacağı için bu devrede limonla hamilelik testi araya girmektedir. Limon suyu dibe çökmeyip de idrarda dağılma yapmışsa sonuç olumsuzdur. Sadece limonla hamilelik testinde değil evde uygulanan tüm hamilelik testlerinde ne zaman uygulanıldığı önemlidir. Hamilelik planlayan kadınların en az 1 hafta adet gecikmesini beklemesi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir