Nergis Sabunu Ne İşe Yarar, Nergis Sabunuyla Cilt Temizleme Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda kadınlar arasında ki en popüler ürünlerden bir tanesi olan nergis sabunu genel bir tabir ile cildi kibar bir şekilde, kurutmadan temizleyen ünlü bir ürün olarak bilinmektedir. Günümüzde de bir çok cilt bakım ürününün içerine eklenen nergis sabunu ne işe yarar gibi soruların cevaplarını bu yazımız da bulabilirsiniz.

Nergis çiçeği, hemen hemen bütün çiçekler arasında çevreye en güzel koku veren çiçekler arasında yer almaktadır. Kısa sürede solan, çiçek ve sap kısımları ise son derece narin olan bir çiçektir. Halk ağzında fulya olarak bilinmektedir.

Nergis çiçeği, oldukça çabuk solan, çiçekleri ve sapları da çok narin olan bir çiçek çeşididir. Halk dilinde fulya çiçeği şeklinde de isimlendirilmektedir. Nergis çiçeği özellikle muhteşem kokusu ile geniz tıkanıklığının açılmasına son derece yardımcı olmaktadır. Nergis çiçeğinin kaynatılmış olarak içilmesi ya da haşlanmasıyla beraber tüketilmesi, kusmayı önler ve midede bulunan nemi geri çeker. Bunun yanı sıra cilt bakımında da kullanılan nergis çiçeğinden sabun yapılmaktadır. Bu sabun, genel olarak saf organik zeytinyağı, shea yağı, ayçiçek yağı, hindistan cevizi yağı, hurma yağı, palmiye yağı, jojoba yağı, gliserin, bal, yulaf ezmesi, keçi sütü, vanilya esansiyel yağı, nergis esansiyel yağı, lavanta esansiyel yağı, gül esansiyel yağı, yasemin esansiyel yağı gibi doğal bileşenler ile yapılır.

Nergis Sabunu, kuru ve hassas ciltler için yumuşak ve nemlendirici özellikler sergiler. Uzun süreli kullanım için nergis çiçeği kurutulur ve öğütülür.

Nergis Sabunu

İlginizi Çekebilir; Evde Kastilya Sabunu Nasıl Yapılır?

►Nergis sabunu kuru olan cildi nemlendirir, nazikçe temizler, yumuşatır ve cilde komple olacak şekilde bakım yapar. Antibakteriyel, antiviral ve antifungal özellikleri cildin tüm mikroplardan, mantarlardan ve bakteriyellerden temizlenmesini sağlar. Ciltteki mantarları yok eder. Bunun yanı sıra tırnak mantarı, ayak mantarı ve genital mantarı tedavi eder.

►Saf nergis sabunu çok nadir bulunur ve pahalıdır. Zengin çiçek ve yeşil aromaya sahiptir ve birinci sınıf sabunlarda kullanılır. Zengin bir çiçek ve yeşil aroması vardır. Saf olanlar çok konsantre olur. Bu sabunun afrodizyak özellikleri vardır. Üstelik saç dökülmesini engeller ve kelliği tedavi eder.

►Bu doğal sabunun yatıştırıcı ve uyarıcı etkisi sindirim, solunum ve sinir sistemlerinin spazmlarını azaltır. Ayrıca göğüste tıkanıklık, spazmodik öksürükler, nefes darlığı, kas krampları, astım, spazmodik ishal, konvülsiyonlar ve çeşitli sinir rahatsızlıkları tedavi eder ve büyük bir rahatlama sağlamaya yardımcı olur.

nergis çiçeği

Buna da Bakınız; Sedef Hastalığı için En İyi Sabun ve Şampuanlar


Nergis Sabunu ile Cilt Temizleme Nasıl Yapılır ?

Nergis sabununu ıslak yüzünüzde, ıslak vücudunuzda ve ıslak saçlarınızda köpürterek ve masaj yaparak uygulayın. Ardından ılık suyla durulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir