Nutraplus Krem Ne İşe Yarar, Nutraplus Krem Nasıl Kullanılır ?

Son zamanlarda en çok konuşulan kremlerden bir tanesi olan Nutraplus krem, egzama ve iktiyozis (balık pulu görünümündeki cilt hastalığı) tedavilerinden kullanılan bir krem olarak biliniyor. Nutraplus krem ne işe yarar ve faydaları nelerdir?

Nutraplus Krem cildin su tutma özelliğini artırarak yumuşamasını sağlamaktadır. Ölü hücrelerden oluşan derinin son tabakası olarak bilinen boynuzsu tabakanın yumuşatılması, kronikleşmiş kuru cilt durumlarının eşlik ettiği deri hastalıkları ve balık pulu görünümündeki kuru cilt hastalığının tedavisinde oldukça başarılı olan Nutraplus krem, %10 60 gram olacak şeklinde eczanelerde satılmaktadır. En büyük özelliği cildi nemlendirme ve yumuşatma olan Nutraplus krem, içeriğinde kortizon bulunmaz ama kortizonlu egzama kremleri ile beraber kullanılması etkisini arttırmaktadır. Beyaz-mavi kutularda satışa sunulan bu ürün, reçeteli ya da reçetesiz olarak alabilirsiniz. Kuru bir cildiniz varsa ya da egzama gibi sorunlarınıza çok iyi gelecek.

Nutraplus Krem

NUTRAPLUS KREM NASIL KULLANILIR?

Nutraplus Krem diğer kremlerde olduğu gibi kesinlikle doktor tavsiyesi eşliğinde kullanılması gereken bir kremdir.  Tedavi edilecek bölgeyi temizleyip ılık su ile durulayınız. Kuruladıktan sonra ilacı parmağınızın ucuyla ince bir tabaka halinde sürerek, hafif hareketlerle masaj yapınız. İlaç kuruduktan sonra gerektiğinde kapalı bandaj kullanabilirsiniz. Günde 1-2 defa uygulanabilir.

NUTRAPLUS KREM YAN ETKİLERİ;

-Ciltte kaşıntı oluşumu,
-Cilt yüzeyinde ödem,
-Sürülen bölgede yanma,
-Ciltte tahriş oluşumu,
-Kızarıklık oluşumu,

NUTRAPLUS KREM GÜNCEL FİYATI;

60 gramlık kremin fiyatı 11,30 TL‘den eczanelerde satılmaktadır. Reçeteli olarak alındığı da devlet tarafından ödenen bir ilaç değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir