Sivilce İçin Elma Sirkesi Nasıl Kullanılır, Sivilce Tedavisinde Elma Sirkesi Mucizesi!

Gençlik yılların da bir günah gibi sakladığımız sivilcelere karşı elma sirkesi kullanmayı hiç düşündünüz mü? Bu yazımız da sivilce lekelerine elma sirkesi ile çözüm bulmaya çalışacağız. İstenmeyen sivilceler için elma sirkesi kullananlar ne diyor, elma sirkesi yüze zarar verir mi ve sivilceler için elma maskesi nasıl kullanılır gibi merak edilen sorularınızın cevapları sitemizde sizlerle.

Elma sirkesi, kilo verme, düşük kan şekeri seviyeleri ve kanser tedavilerinde ön plana çıkan bir ürün olarak biliniyor. Fakat günümüzde bir çok kişi elma sirkesini sivilce tedavisinde tercih etmektedir. Peki elma sirkesi sivilceleri gerçekten geçirir mi? Sirke, birçok bakteri ve virüsü öldürme kabiliyetiyle bilinir. Hatta bazı bakteri sayılarını % 90, bazı virüsleri ise % 95 oranında azalttığı kanıtlanmış bir gerçektir.

Cildinize elma sirkesi sürmenin sivilceye neden olan bakterileri kontrol altına alması mümkündür, ancak bu konuda uzman bir doktorun fikrini almanız son derece önemlidir.

EN İYİ 10 SİVİLCE KREMİ İÇİN TIKLAYINIZ..!

Elma sirkesi ile sivilce tedavisi

Sivilce İzlerine İyi Gelen “Nadixa Krem” İçin Tıklayınız..!


SİVİLCELERE ELMA SİRKESİ İYİ GELİR Mİ?

Akne iyileştikten sonra bile ciltte renk değişikliğine ve yara izine neden olabilir. Doğrudan cilde uygulanan elma sirkesinin renk değişikliğine ve yara izlerine iyi geldiği kanıtlanmıştır.

Sivilce ciltte renk değişikliğine ve yara izine neden olabilir. Doğrudan cilde uygulandığında, elma sirkesindeki organik asitler yara izlerinin görünümünü azaltabilir. Dikkat edilmesi gereken elma sirkesi doğası gereği oldukça asidiktir. Bu nedenle doğrudan cilde uygulandığında yanıklara neden olabilir. Çoğu durumda yanıklar, elma sirkesinin ciltle uzun süre temas etmesinden sonra ortaya çıkar. Daha kısa süreli cilt temasının yanıklara neden olma olasılığı daha düşüktür.

Cilde zarar vermemek için elma sirkesi az miktarda kullanılmalı ve su ile seyreltilmelidir.

Ayrıca hassas ciltte ve açık yaralarda elma sirkesi kullanmaktan kaçınmalısınız çünkü bu durumlarda ağrı ve cilt hasarına neden olma olasılığı daha yüksektir. Cildinize elma sirkesi uygularsanız ve yanma hissi hissederseniz, daha fazla suyla seyreltmeyi deneyin. Hala yanıyorsa, kullanmayı bırakmalısınız.


SİVİLCELER İÇİN ELMA SİRKESİ NASIL KULLANILIR ?

Sivilce İçin Elma Sirkesi Kullanımı

Elma sirkesi yüksek asit oranı nedeni ile cilde sürülmeden önce kesinlikle seyreltilmelidir.

1- 1 ölçek elma sirkesini 3 ölçek suyla karıştırın (Hassas bir cilde sahipseniz daha fazla su kullanabilirsiniz).
2- Yüzünüzü suyla hafifçe temizleyip, kurulayın.
3- Bir pamuk kullanarak karışımı etkilenen bölgelere nazikçe uygulayın.
4- 5–20 saniye bekletin, suyla durulayın ve hafifçe kurulayın.
5- Bu işlemi günde 1-2 kez tekrarlayın.

Elma sirkesi cilde uygulanmadan önce su ile seyreltilmelidir. Günde 1-2 kez kullanmak sivilce tedavisine son derece etkili olabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir