U Vitamini Neye İyi Gelir, U Vitamini Hangi Yiyeceklerde Vardır ?

U Vitamini olarak bir çok yerde okuduğumuz amino asit metiyoninin bir türevi olarak adlandırılan U Vitamini bir vitamin değildir. Bir çok kişinin üzerinde araştırmalara yaptığı U vitamini kozmetik şirketlerinin hazırladığı kremlerde, serumlarda, yüz maskelerinde ve diğer ürünlerde kullanılmaktadır. Ayrıca U Vitamini lahana, brokoli, Brüksel lahanası gibi turpgil sebzelerde yer alıyor. Bu yazımız da merak edenler için U Vitamini neye iyi gelir, U Vitamini hangi yiyecekler de bulunur ve eksikliğinde ne gibi sorunlar olur sorularınızın yanıtlarını inceleyeceğiz.

U Vitamini

U VİTAMİNİ NEYE İYİ GELİR?

–  U vitamini en çok mide ülserinde iyi gelen bir vitamin olarak biliniyor. Fakat bunun yanın da sindirimi iyileştirici, bağışıklık sağlığını güçlendirmek, gıda alerjilerine karşı korumak, kolesterolü düşürmek ve yara iyileşmesini hızlandırmak için lanse edilir.

–  U vitamini karaciğerinizi ve böbreklerinizi hasardan koruyabilir. Bir hayvan çalışmasında, U vitamini, yaygın anti-nöbet ilacı valproik asidin neden olduğu karaciğer hasarının bir kısmını tersine çevirmeye yardımcı olmuştur.

– Hayvan araştırmaları ayrıca, U vitamininin epileptik nöbetlerden kaynaklanan akciğer hasarını azaltmaya yardımcı olabileceğini düşündürmektedir.

– U Vitamini, güneşin ultraviyole (UV) ışınlarına karşı koruma sağlayabilir ve yara iyileşmesini hızlandırabilir.

U Vitamini Olan Yiyecekler

B12 Vitamini Bakımından Yüksek Olan Gıdalar


U VİTAMİNİ HANGİ YİYECEKLERDE VARDIR ?

Kırmızı ve beyaz lahanada bol miktarda bulunur. Bunun dışında brokoli ve Brüksel lahanasında U Vitamini bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir