Bulaşık Makinesinin Işıkları Yanıyor Ama Bir Türlü Çalışmıyor Sorununun Neden ve Çözümleri

Gün içerisinde çıkan tüm bulaşıkları hem konforlu hem de kaliteli bir şekilde yıkamaya yardımcı olan bulaşık makinelerinin arızalanması ciddi sorunlara neden olabiliyor. Arızalanan bir bulaşık makinesindeki sorunun giderilebilmesi için kimi zaman bireysel müdahale yeterli olabiliyorken kimi zamanda profesyonel müdahalelere ihtiyaç oluşmaktadır. Bulaşık makinesinin ışıklarının yanmasına rağmen çalışmaması sorunu da profesyonel Ataşehir Arçelik Servisi hizmetlerinin kullanılmasını gerektiren ciddi bulaşık makinesi arızalarından birisidir. Çünkü ışıklarının yanıyor olması bulaşık makinesinin elektrik bağlantısı veya elektrik aksamı ile ilgili bir sorun olmadığını göstermektedir. Bu yüzden iç aksamındaki bileşenlerinin kontrol edilmesini gerektirir. Bu işlemde yalnızca bilgili ve donanımlı kişiler tarafından gerçekleştirilebilir.

Bulaşık Makinesinin Işıkları Yanarken, Neden Çalışmaz?

Bulaşık makinesinin ışıkları yandığında yani elektriği sorunsuz şekilde aldığında hala çalışmaması sorunu için Çekmeköy Arçelik Servisi uzman teknikerleri tarafından yerinde servis müdahaleleri gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda bulaşık makinesinde;

  • Kontrol panelindeki başlat düğmesi çalışmıyor olabilir,
  • Elektronik devre kartı arızalanmış olabilir,
  • Akım taşıyan elektrik kablolarında sorun olabilir,
  • Program aygıtı arızalanmış olabilir,

Şeklinde olasılıklar söz konusu olabilir. Bunun dışında buzdolabının ana kaynağı olan motorunda arıza meydana gelmiş olabilir ki bu çok ciddi bir sorun olduğuna işaret etmektedir.

Bulaşık Makinesinin Çalışmaması Sorunu Nasıl Çözülür?

Uzman Sarıgazi Arçelik Servisi teknikerleri tarafından bulaşık makinesinin başlat düğmesi kontrolü sağlanır. Öncelikli yapılan bu kontrollerde başlat düğmesinin arızalandığı tespit edilirse yerinden sökülerek, yenisiyle değişimi sağlanır. Bu sayede bulaşık makinesi arızası basit ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulur. Bulaşık makinesinin başlat düğmesinde bir sorun olmasa da arkasındaki elektronik kart ile bağlantı sağlayamıyor olabilir. Bu durumda tam olarak yerine oturtularak da sorunun çözümü sağlanabilmektedir.

Bulaşık makinesinin program aygıtı arızası söz konusu olabilir. Bu durumda bulaşık makinesinin program aygıtı uzman teknikerler tarafından sökülerek, bilgisayarlı ortamda testlere tabii tutulur. Bu şekilde sorun olan noktası tespit edilerek, nokta atışıyla sorunun çözümü sağlanabilmektedir. Bu işlemin yetersiz kalması (onarım sonrası sağlıklı sonuç vermemesi) durumunda ise program aygıtı yenisi ile değiştirilmektedir. Bulaşık makinesine takılacak her bir yeni parça ise yine orijinal Arçelik yedek parçasından oluşur. Böylelikle hem performans bakımından hem de dayanıklılık bakımından ilk günkü orijinal Arçelik kalitesini yakalayabilmesi garanti altına alınır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir