Seyithan İzsiz Hayatı

Seyithan İzsiz 1976 yılında Van ilinde dünyaya gelmiştir. Çocukluk ve gençlik yıllarını bu şehirde geçirmiştir. İzsiz zorlu bir çocukluk devresinden sonrasında ilk önce iş hayatına daha sonrasında ise siyasete atılmıştır.

Bu nedenle kendisi aynı zamanda Türkiye’nin önde gelen işadamları arasında yer alıyor. İzsiz bugün itibariyle profesyonel anlamda siyaset yapmaktadır. Şuanda 47 yaşında olan İzsiz siyaset bilimci ünvanına da sahiptir. Türkiye Büyük Millet Meclisi 28. dönem İyi Parti üzerinden milletvekili seçilmiştir. 

Seyithan İzsiz Hayatı Ve Kariyeri

Seyithan İzsiz bugünün en çok dikkat çeken siyaset adamları arasında yer alıyor. İş alanında olduğu gibi bu alanda da yüksek kariyerler elde etmiştir. İzsiz eğitim kariyerine ilk olarak İstanbul Üniversitesi İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi Bilimi bölümünde mezun olarak başlamıştır.

Yüksek Lisans kariyerini ise İstanbul Gelişim Üniversitesi üzerinden tamamlamıştır. İzsiz, Van bölgesinde yaşadığı için ailesinin zorlu ekonomik şartlarına bağlı olarak iş hayatına girmek zorunda kalmıştır.

Bu kapsamda ise ilk olarak Pizza Hut ve Dominons şubesinde müdürlük görevinde yerini almıştır. Burada personel ve işletme yönetimini başarılı bir şekilde tamamlamıştır. 

Seyithan İzsiz Holding Kurulumu

Seyithan İzsiz daha sonrasında ise kendi holding şirketler grubunu kurmuştur. İzsiz aynı zamanda ülkemiz genelinden de çeşitli dernek ve şubelere aktif olarak üyedir.

2014 yılında ise Adalet Ve Kalkınma Partisi Beylikdüzü ve İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Meclis Üyesi statüsünde seçilmiştir.

Son olarak 2023 yılında ise İyi Partiden İstanbul millet vekili olarak seçilmiştir. Bugün halen söz konusu görevine parti bünyesinde devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir