Trabzonspor’da Abdulkadir Ömür, Galatasaray Maçını Unutamıyor! “Utanç Vericiydi…” 

Abdülkadir Ömür, kendisine en büyük beraberliklerden biri haline gelen Galatasaray maçını unutamadığını söyledi. Bu, “Trabzonspor” un şampiyonluğu ve Süper Lig’de şampiyonluğu kazanmalarını sağlayan dönüm noktaları hakkında olduğu “Zafer Yolun” dan biliniyordu.

Bordo-mavili futbolcu, şampiyonluğun ilk haftasında ‘Yeni Malatyaspor’ maçında forma giyemedi. Bunun nedeni ise bir futbolcunun sakatlanmasıydı. 

Bunun ardından Süper Lig’in dördüncü haftasında oynanan Galatasaray maçına gerekçe olarak Abdülkadir Ömür’ün taraftarlardan yüzlerce kızgın ve nahoş açıklama gelmesi üzerine çok fazla zaman geçmedi.

Maç Durumu Detayları

Karşılaşmada 2-0’lık skorla oynayan 22 yaşındaki oyuncu, ardından taraftarlardan birinin sahaya girip ayar yapmasıyla oyundan çıkarıldı. Bunun ardından Abdülkadir, gözyaşlarıyla sahayı terk etti. Ancak öte yandan bu durum genç bir futbolcu için bir nevi teşvik unsuru haline geldi. Gerçekten de, gelecekte performansı önemli ölçüde arttı ve ertesi sezon yedi gol atmayı ve dört asist daha yapmayı başardı.

Abdülkadir Ömür’ün kendisinin aktardığına göre, Trabzonspor forması giyerken böyle bir şey yaşamaktan utanıyormuş.

Şimdiye kadar Trabzonspor’un yetenekli futbolcusu Galatasaray ile bu utanç verici maçı unutamıyor. Ancak Abdülkadir için böyle bir durum, tüm gücünü bir yumrukta topladığı ve gücünü, becerilerini ve profesyonelliğini herkese kanıtlamaya karar verdiği kesin bir başlangıç ​​noktası oldu. Ve başarılı olduğunu belirtmekte fayda var. Sonuçta, sonraki yedi gol ve dört asist bunun doğrudan kanıtı.

Yetenekli futbolcu, Galatasaray ile çıktığı o maçta belli bir dip gördüğünü kaydetti. Ancak dizlerinin üstünden kalkmayı ve ilerideki maçlarda performansını artırmayı başardı. Belli bir metanete ve profesyonelliğini herkese kanıtlama arzusuna sahip olmasında özel bir rol, takımın yanı sıra teknik direktör Abdulla Avicii’nin desteğiydi.

Abdulkadir Ömür, yaptığı açıklamada bu maçla ilgili şunları söyledi: “Galatasaray maçı futbol kariyerimdeki en üzücü tecrübelerden biriydi. En karanlık geceydi ve bir an bana o sabah hiç gelmeyecekmiş gibi geldi. Taraftarlar sahaya atladı ve hareketlerimden memnun değildi. Bazıları “Neden oynamıyorsun?” Diye sordu. Ve ne cevap vereceğimi bilemedim çünkü o an bana kollarım ve bacaklarım yokmuş gibi geldi.. Ama zor bir anımda yanımdan ayrılmayan teknik direktörüm ve ekibim sayesinde bana kendime inancım güç verdi ve ondan sonra oldukça iyi bir şekilde rehabilite olabildim.”

Koçun Açıklamaları

Trabzonspor Teknik Direktörü Avcı’ya göre Abdülkadir özel bir oyuncu. “Trabzonspor” teknik direktörü Galatasaray maçıyla ilgili yaptığı açıklamalarda bile şu ifadeleri kullandı. Önümüzdeki dönemde Trabzonspor taraftarının da aynı şekilde davranacağını düşünmediğini söyledi. Abdülkadir hakkında bu futbolcunun buranın  Trabzonun şehrinin çocuğu, taraftarı ve gerçekten yetenekli bir oyuncu olduğunu anlattı. Ancak, hepimiz hata yapma yeteneğine sahibiz. Bu konudaki ana şey umutsuzluğa kapılmamak ve pes etmemek değil, güç toplamak ve hatalarınızı görebileceğinizi ve düzeltebileceğinizi kanıtlamaktır.

Ancak Galatasaray gibi başarısız maçlar bile Trabzonspor’un hedeflerine ulaşmasına engel olmadı. Ve bu sezon FC Trabzonspor, Supelig’de liderliği alarak imrenilen bir zafer kazandı.

Bu arada Trabzon taraftarları yeni 2022-2023 sezonunda yeni maçları beklemek zorunda kalıyor, Vavada giriş sayfasını ziyaret ederek Türk müşterilere sunulan geniş hizmet yelpazesiyle tanışabiliyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir