ZTE Axon 20 5G Satışın İlk Gününde Tamamen Tükendi

Dünyanın ekran altı kameralı ilk akıllı telefonu ZTE Axon 20 5G bir hafta önce duyuruldu. İlk gün satışlarında telefon tükendi.

Bugün, ZTE Axon 20 5G modeli Çinde başlayarak satışa çıktı. Tahmin edebileceğiniz gibi, tamamen satılarak tükendi. İkinci tur satışlar 17 Eylül’de başlayacak. Bu tarihte, çok beklenen flama deniz tuzu rengi versiyonu da görücüye çıkacak.

En temel özellikler açısından, ZTE AXON 20 5G akıllı telefon Snapdragon 765G işlemciyi kullanıyor. Ek olarak 30W hızlı şarjı destekleyen 4220mAh batarya bulunuyor.

Arka dörtlü kamera 64MP ultra yüksek pikselli ana sensör, 8MP 120 derece ultra geniş açılı lens, 2MP alan derinliği lensi ve 2MP makro lens ile geliyor.

ZTE Axon 20 5G Satışın İlk Gününde Tamamen Tükendi

Kendinden Emin Telefon

Öne bakan kamera ekranın altına yerleştirilir. 32MP çözünürlüğe sahiptir. Ancak telefonunu ön tarafında açıklık yok. Böylece ekran sesi, ekran altı ışık algılama, ekran altı parmak izi vb. İşlevlerini de gerçekleştirir. Ekran boyutu 6,92 inçtir. Bu arada, ekran Visionox’tan geliyor. FHD + çözünürlüğe, 90 Hz yenileme hızına, 240 Hz dokunmatik raporlama oranına, %100 DCI-P3 renk gamına ve 10 bit renk derinliğine sahiptir.

Ne yazık ki, ekran altı kamera ideal bir çekim performansı sağlamıyor. Direkt ışık altında, ekranın altındaki kameranın dikdörtgen çerçevesi belli belirsiz görünüyor. Arka ışıkla selfie çekmek için ön kamerayı kullandığınızda, görüntü kalitesinde önemli bir düşüş göreceksiniz. Ancak bunun, seri üretime geçmiş böyle bir kamera / teknolojiye sahip ilk akıllı telefon olduğunu belirtmeliyiz. Diğer şirketler, modellerini 2021’in ilk yarısından önce yayınlamayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir