Kahvede Kaç Kalori Var?

Kahve, büyük ölçüde kafein içeriği nedeniyle dünyada en çok tüketilen içeceklerden biridir. Sade kahve enerji artırabilirken, neredeyse hiç kalori içermez. Bununla birlikte, süt, şeker ve diğer tatlandırıcılar gibi yaygın ilaveler daha fazla kaloriye katkıda bulunur.

Bu makalede, ortak kahve türlerinde ki kaç kalori olduğu gözden geçirilmektedir.

Kahvede Kaç Kalori Var?

Kahve içeceklerinde kaç kalori olduğu gözden geçirilmektedir.

Çeşitli kahve Türleri ve Kalorileri

Kahve, kahve çekirdeklerinin demlenmesi ile yapıldığından, çoğunlukla su içerdiğinde neredeyse hiç kalori içermez.

Aşağıdaki tablo, çeşitli kahve türlerinde ki yaklaşık kalori miktarını özetlemektedir. 240 gram başına ne kadar kalori olduğu yazmaktadır.

Black coffee (Kara kahve) 2
Buzlu sade kahve 2
Espresso 20
latte 72
Aromalı latte 134
Kapuçino 46
Macchiato 52
Mocha 129
Dondurulmuş kahve içeceği 146

Gördüğünüz gibi espresso daha konsantre bir içecek olduğu için litre başına demlenmiş kahveden daha fazla kalori içerir.

Ayrıca, süt ve şekerli kahve türleri kalorilerde sade kahveden çok daha yüksektir. Süt bazlı bir kahve türünde ki kalori sayısının ne tür süt kullanıldığına bağlı olduğunu unutmayın.

Kahve Türleri

Kahvenize ne koyduğunuza ve ne kadar içtiğinize bağlı olarak, düşündüğünüzden daha fazla kalori tüketiyor olabilirsiniz.

Bu, özellikle birkaç çorba kaşığı krema veya süt ve çok fazla şeker kullananlar için geçerli olabilir.

Kalori alımınızı izliyorsanız veya kilo vermeye çalışıyorsanız, aşırı miktarda şeker, süt, krema veya aroma içeren kahve içeceklerini sınırlamak isteyebilirsiniz.

Kalorilere ek olarak, tatlandırılmış kahve içecekleri tipik olarak ilave şekerlerde yüksektir. Çok fazla miktarda şeker tüketmek, kalp hastalığı, obezite ve zayıf kan şekeri yönetimi gibi sağlık sorunları ile bağlantılı olabilir.

Özetleyecek Olursak;

Sade kahve kalorilerde son derece düşüktür. Bununla birlikte, birkaç popüler kahve içeceği süt, krema ve şeker gibi yüksek kalorili ilaveler içerir.

Bu tür içecekleri ölçülü olarak tüketmek endişe verici olmasa da, çok fazla içmek sizi çok fazla kalori tüketmenize neden olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir