Ayı Yağı Neye İyi Gelir, Ayı Yağı Yemek Günah mı ?

Osmanlı döneminde bazı hastalıkları tedavi etme amaçlı kullanılan ayı yağı, son yıllar da Rusya’da merhem ve ilaç yapımın da kullanılan bir madde olarak bilinmektedir.

Son zamanlarda bir çok vatandaşın merak ederek araştırdığı Ayı Yağı ne işe yarar, ayı yağı kullanmak ve yemek günah mı gibi sorularınızın cevaplarınız bu yazımız da sizler için hazırladık. Ayı yağının iyileştirici özelliği, doğal bileşiminde yatmaktadır. Ayı Yağı vitamin kompleksi ve eser elementler, omega-3 asitleri ve faydalı yağ bileşikleri içermektedir.

Ayı Yağı


Ayı Yağı Neye İyi Gelir?

Aşağıda yer alan maddeler herhangi bir tıbbi deneyden geçmeden tamamen halkın edindiği tecrübeler doğrultusunda listelenmiştir. Hiç bir şekilde uzman doktor tavsiyesi olmadan denemeniz tavsiye edilmez. Olası kötü bir sonuçta en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

-Derideki iltihabı hafifletir.

-Merhemi kırık ve çıkığa iyi gelir.

-Kan pıhtılaşmasının önlenmesi.

-Doku rejenerasyon işlemlerinin aktivasyonu

– Saç Dökülmesini Önler ve Saçı Kuvvetlendirir.

-Metabolizmayı, hücre içi metabolizmayı geliştirir.

-Kandaki hemoglobin seviyelerinin normalleşmesi

-Üst solunum yolu, kan damarları ve kalp hastalıklarıyla savaşır.

-Kas-iskelet sistemi yaralanmalarının etkilerinin ortadan kaldırılması;

-Soğuk algınlığı, viral enfeksiyonlar için vücut üzerinde olumlu etkisi vardır.

-Nörolojik, romatolojik hastalıklara yardımcı olur. Uykuyu normalleştirir, duygusal aşırı yüklenmeye yardımcı olur.


Ayı Yağı Tedavi Amaçlı Kullanmak Ya da Yemek Günah mı, Caiz mi ?

Domuz haricinde ki mahlukattan faydalanma noktasında ise faydalanma şekline göre hüküm değişebilir. Ayı, eti yenen bir hayvan değildir. Dolayısı ile eti necistir, etten neşet eden yağ da necistir. Bu yağın gıda veya ilaç olarak tüketilmesi caiz olmaz. Krem şeklinde vücuda sürülmesine gelince necis olduğunu kabullenecek olsak bile “necis olan bir şeyi vücuda sürmek haramdır” diyemeyiz. Yeter ki o şekilde namaz kılınması.

“Necis”, İslam dinine göre pis sayılan nesne anlamına gelir. İslama göre necis sayılan nesnelerin yenilip içilmesi -bazı istisnalar dışında- haramdır.


Ayı Yağı Sedef Hastalığına iyi Gelir mi?

Ayı Yağı, sedef hastalığında cilde sürmek sureti ile kullanılmaktadır. Saç dökülmesinde başa sürülür. Mafsal ağrıları siyatik romatizma ve sırt ağrılarında ayı yağı ile devamlı ovulursa şifalı olur.

Önemli Not: Yukarıda verilen bilgilerin hiç bir tanesi uzman doktorlar tarafından verilmemiş olmuş internet üzerinden araştırılarak yazılmıştır. Bilime dayalı ayı yağının kanıtlanmış bir faydası bulunmamaktadır.

İlginizi Çekebilir; Sedef Hastalığı için En İyi Sabun ve Şampuanlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir