En İyi 10 Balık Yağı Markası Tavsiyesi

Omega-3 yağ asitleri, iltihaplanma, bağışıklık, kalp sağlığı ve beyin fonksiyonlarını içerenler de dahil olmak üzere vücudunuzda birçok önemli rol oynayan çoklu doymamış bir yağ türüdür.

Üç ana tip omega-3 yağ asidi vardır. Eikosapentaenoik asit (EPA), dokosaheksaenoik asit (DHA) ve alfa-linoleik asit (ALA).

Esas olarak balıklarda bulunan EPA ve DHA, omega-3 yağ asitlerinin biyolojik olarak aktif formlarıdır. Bu arada, ALA bitkisel gıdalarda bulunur ve vücudunuzun kullanmadan önce EPA ve DHA’ya dönüştürülmesi gerekir.

Düzenli olarak balık tüketmeyenler için, balık yağı takviyesi almak, omega-3 yağ asitleri alımınızı arttırmanın hızlı ve kolay bir yolu olabilir.

Bununla birlikte, sizin için doğru balık yağı takviyesini bulurken, yüksek kaliteli bileşenlerin ve sürdürülebilir şekilde yakalanan balıkların kullanımı, üçüncü taraf test ve sertifikalandırma ve EPA / DHA içeriği gibi dikkate alınması gereken birkaç faktör vardır.

İşte en iyi 10 balık yağı takviyesi Sizlerle;

1. Nature Made Fish Oil (1,200 mg Plus Vitamin D 1,000 IU)

Omega-3 yağ asitleri ve D vitamini alımını arttırmak isteyenler için yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı bir seçenektir. Her bir porsiyon, 600 mg EPA ve DHA formunda birleştirilmiş 720 mg omega-3 yağ asitleri sağlar.

Ayrıca çok az gıda kaynağında doğal olarak bulunan önemli bir vitamin olan 2.000 IU D vitamini içerir.


2. Nordic Naturals Ultimate Omega

Sardalya ve hamsi kaynaklarından elde edilir. Ayrıca limon aromalıdır, bu da diğer balık yağı takviyelerinde sıklıkla bulunan balık tatlarını ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir.


3. Super Omega-3 EPA/DHA Fish Oil, Sesame Lignans & Olive Extract

Yağların bozulmasına karşı korumaya yardımcı olabilecek bileşikler olan antioksidan açısından zeytin özü ve susam lignanslarına sahiptir.

Öncelikle Şili kıyılarında sürdürülebilir şekilde yakalanan hamsi ile üretilen bu takviye, balık yağı ürünlerinin kalitesini ve gücünü değerlendiren Uluslararası Balık Yağı Standartları (IFOS) tarafından onaylanmıştır.


4. Barlean’s Ideal Omega3 Softgels

Sadece bir İdeal Omega3 softgel kapsülü, pollock kaynaklı 1.000 mg kombine EPA ve DHA içerir, bu da günlük dozunuzu hızlı ve kolay bir şekilde almanızı sağlar.

Bu farmasötik dereceli ek, IFOS’tan beş yıldızlı bir dereceye sahip olmanın yanı sıra, Denizcilik Yönetim Konseyi tarafından sürdürülebilir balıkçılık uygulamaları için de sertifikalandırılmıştır.

Ayrıca, balık yağının hoş olmayan tadı ve kokusunu maskelemek için portakal aromalı yumuşak jellerde mevcuttur.


5. Thorne Omega-3

Bu yüksek kaliteli balık yağı takviyesi, omega-3 yağ asitlerini oksidatif hasara karşı koruyan ve hücrelerinizde enerji üretmeye yardımcı olan bir antioksidan olan koenzim Q10 (CoQ10) ile eşleştirir.

Her jelkap, 30 mg CoQ10 ile birlikte pollock kaynaklı 630 mg kombine EPA ve DHA içerir.


6. Carlson Labs The Very Finest Fish Oil

Yumuşak jeller veya kapsüller yerine sıvı balık yağı kullanmayı tercih edenler için bu takviye harika bir seçenektir.

Her çay kaşığı (5 mL) 1.600 mg omega-3 yağ asidi içerir, 1.300 mg EPA ve DHA, hamsi, sardalye ve uskumrudan elde edilir. Kalan omega-3 yağ asitleri, ayçiçek yağından kaynaklı ALA formundadır.

Sadece IFOS tarafından değil, GDO sertifikalı değildir, yani genetiği değiştirilmiş organizmalar içermez.

Ayrıca antioksidan olarak ikiye katlanan yağda çözünen bir vitamin olan E vitamini açısından da zengindir.

Ayrıca, hem limon hem de portakal aromalarıyla mevcuttur.


7. Innovix Labs Triple Strength Omega-3

Tek bir kapsüle paketlenmiş 900 mg omega-3 yağ asitleri ile bu Üçlü Güç Omega-3 takviyesi, rutinlerini basitleştirmek isteyenler için mükemmel bir seçenektir.

IFOS’tan beş yıldızlı bir dereceye sahip olmanın yanı sıra, tüm Innovix Labs hapları, hamsi, sardalye ve uskumru gibi sürdürülebilir kaynaklı balıklardan üretilir ve cıva gibi zararlı bileşikleri çıkarmak için saflaştırılır .

Kapsüller ayrıca, midede parçalanmalarını ve çözünmelerini önlemek için enterik bir kaplamaya sahiptir, bu da balık geğirme ve tat sonrası gibi yan etkileri en aza indirmeye yardımcı olduğu düşünülmektedir.


8. Nature Made Fish Oil Gummies

Bir takviye  omega-3 yağ asitleri alımınızı arttırmak için harika bir alternatiftir . Yakalanan okyanus balıklarından elde edilirler.

Ayrıca USP tarafından doğrulanır ve herhangi bir sentetik boya ve aroma içermez.


9. Viva Naturals Omega-3 Fish Oil

Bu basit balık yağı formülü, 1.880 mg kombine EPA ve DHA ile her porsiyonda 2.200 mg omega-3 yağ asidi sağlar.

IFOS sertifikalı olmasının yanı sıra, uskumru, hamsi ve sardalya gibi küçük, vahşi yakalanan balıklardan sürdürülebilir balıkçılık uygulamaları kullanılarak yakalanmıştır.

Yağ ayrıca herhangi bir balık kokusunu veya tat vermeyi ortadan kaldırmaya yardımcı olan bir saflaştırma işleminden geçer.


10. Nordic Naturals Arctic Cod Liver Oil

Sadece Norveç Denizi’nden elde edilen bu takviye, hem sıvı hem de yumuşak jel formunda mevcuttur. Seçtiğiniz ürüne bağlı olarak 600-850 mg kombine EPA ve DHA sağlar.

Nordic Naturals takviyeleri sürdürülebilir şekilde üretilir, GDO’suzdur ve Friend of the Sea ve Avrupa Farmakopesi gibi üçüncü taraf kuruluşlar tarafından onaylanmıştır.

Ayrıca, tatlandırılmamış, portakal, çilek veya limon takviyeleri de dahil olmak üzere çeşitleri vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir