Expigment Krem; Nedir, Ne İçin Kullanılır ve Kullanıcı Yorumları

Bu yazımız da sizler için Expigment Krem nedir, ne için kullanılır ve bu krem hakkında daha bir çok merak ettiğiniz sorunun cevabını bu yazımız da bulabilirsiniz. Expigment Krem hakkında kullanıcı yorumları ve fiyatı hakkında ki meraklarınızı da bu yazıdan giderebilirsiniz.


Expigment Krem Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Expigment Krem %2’lik ve %4 ‘lük olarak 30 gramlık ambalajlarda deri üzerine sürülerek kullanılan bir üründür. Expigment etken madde olarak hidrokinon içermektedir. Hidrokinon ise deri rengini açıcı özelliğe sahip bir maddedir. Yani derinin renginde koyulaşma görülen alanların renklerinin aşamalı olarak açılması amaçlı kullanılır. Bunlar tamamen doktor kontrolünde bölgesel kararmalar, güneş lekeleri ve ciltte oluşan kortizon kullanımına bağlı lekelerin aşamalı bir şekilde açılması ve eski sağlıklı görünümüne kavuşmasını sağlamaktadır.

Expigment %2’lik ve %4’lük Arasında ki fark ise her ikisi de 30 gramlık kremlerdir. Expigment %4 kremin 1 gramında 30 mg hidrokinon varken, Expigment %2 lik kremin 1 gramında 20 mg hidrokinon içermektedir. Kısacası inatçı koyu lekelere %4, hafif lekelere ise %2 lik kullanmakta fayda var.


Expigment Krem Nasıl Kullanılır ?

Expigment krem kullanmaya başlamadan önce kesinlikle doktor tavsiyesi almanız gerektiğini unutmayınız. Bunun dışında bu  kremi lekelerinizi geçirmek için kullanacaksanız aynı gün içinde 2 kez kullanmanız yeterli olacaktır. Fakat kremi kullanmadan önce cildinizin temiz olmasına dikkat ediniz. Kremi kullanmadan önce bölgenin ıslak olmamasına ve tamamen hijyenik olmasına özen göstermelisiniz. Kremi sürdükten sonra en az 2 dakika kadar ovalayın. Lekenin gitmesi için en az 2 ay boyunca düzenli bir şekilde kullanmalısınız.


Expigment Krem Fiyatı Nedir ?

Expigment kremi fiyatı, kremin türüne göre farklılık göstermektedir. Az yoğun lekeler için kullanılan Expigment %2 satış fiyatı 13.30 TL’dir. Daha yoğun lekeler için kullanılan Expigment %4 satış fiyatı ise 13.56 TL’dir.


Expigment Krem Kullanıcı Yorumları;

Kullanıcı 1

Ben kulaniyorum 18 yasindayim %4 olani cok kasinti ve kizariklik yapiyor.

Kullanıcı 2

sivilce yaptı bnde minik minik ama lekelere ii qeliyr qece yatarken sürüyorum sabah yıkıyorum Dr üç saat sonra demişti ama üşeniyorum

Kullanıcı 3

Yaklaşık olarak 3 ay boyunca kullandım ve gerçekten faydasını gördüm. İlk kullandığım zamanlar yüzümde kızarıklık oldu fakat sonradan geçti hepsi.


Expigment Krem Yan Etkileri;

Expigment Krem hakkında daha detaylı bilgi almak, yan etkilerini dinlemek için eklediğimiz videoyu izleyebilirsiniz. Expigment krem hakkında merak ettiğiniz bütün soruların cevabını bu videoda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir