Calgel Jel Ne İşe Yarar; Calgel Jel Nasıl Kullanır, 2020 Fiyatı Ne Kadar?

Özellikle diş çıkarma ağrılarında ve diş etine bağlı olarak gelişen rahatsızlıkları giderilmesinde bebekler için kullanılan ve  doktorların tavsiye ettiği Calgel Jelin bir çok yararı bulunmaktadır. Calgel Jel nasıl kullanılır, Calgel Jel hangi durumlardan sürülmelidir gibi sorularınızın cevabı bu yazımız sizlerle.

İçerik olarak içerisinde barındırdığı etken maddesi Lidokain hidroklorür, Setilpiridinyum klorür olan Calgel Jel (Diş jeli), hücre zarındaki sinirsel uyarıların oluşumunu ve iletimini engelleyerek bölgesel uyuşma sağlayan, mikrop oluşumunu engelleyen ve mikrop öldürücü özelliği bulunan bir ilaçtır. Genellikle bebeklerin diş çıkarma döneminde kullandıkları bu jel, ağız içi ve diş eti iltihaplanmalarında da kullanılabilir. Sadece eczanelerde satılan ve kesinlikle doktor kontrolünde kullanılması gereken Calgel Jel, mikrop oluşumunu ve ağrıyı gideren bir jeldir. Etkilenen bölgeye sürüldüğünde iltihap ve ağrıyı kesmektedir.

Calgel Jel, 3 aylıktan küçük bebeklerde kullanılmaması gerekir. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kesinlikle kullanmayınız.

Calgel Bebek Jeli

İlgili İçerik; Thiocilline Krem Ne İçin Kullanılır


Calgel Jel, bebekler tarafından daha çok kullanıldığı için bir çok anne tarafından sıklık ile araştırılıyor. Jelin içeriğinde bulunan Lidokain hidroklorür bölgesel ağrı kesme özelliği vardır. Setilpiridinyum klorür ise antiseptik (hastalık yapıcı mikroorganizmaları öldürür) etki sağlar.

Calgel Bebek Jeli Nasıl Kullanılır?

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Diş çıkarma ağrılarında , steril olmak koşuluyla parmağınızın ucuna çok az miktarda jel alınız ve bebeğinizin ağzının içine yavaşça sürünüz. Jeli ihtiyaç duyduğunuz bölgeye ince bir tabaka halinde sürünüz. Üzerini kesinlikle kapatmayınız.

Calgel Bebek Jeli 2020 Fiyatı;

Jelin fiyatı 17.04 Liradan eczanelerde satılmaktadır.

Buna da Bakınız; Proctolog Rektal Krem Ne İşe Yarar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir