İmex Sivilce Kremi İşe Yarıyor mu, İmex Kremi Nasıl Kullanılır ?

Cilt yüzeyinde yer alan ve dış görünüşün üzerinde olumsuz etkiler yaratan sivilceler ile baş edemiyor ve kontrol sağlama konusunda problem yaşıyorsanız kesinlikle bir uzman doktordan destek almalısınız. Genel olarak hormonların çalışma düzeninin değiştiği zamanlarda, hamilelik dönemlerinde artan sivilceleri kontrol altına almak ve azaltmak için kullanılan İmex krem ne işe yarar, İmex krem kullanıcı yorumları gibi bir çok merak edilen konuyu sitemizden inceleyebilirsiniz.

İmex cilt kremi hemen hemen bütün eczaneler de yer alan ve cilt üzerine sürülerek sivilceleri yok etmek için kullanılan medikal bir ilaç olarak bilinmektedir. Son zamanlar da sivilce konusunda sıkıntı içerisinde olan kişilerin araştırdıkları İmex sivilce kreminin içerisinde bulunan tetrasiklin hidroklorür maddesi ile ciltteki bakterileri öldürme özelliğine sahiptir. Özellikle İltihapsız olan sivilcelerin tedavi edilmesinde kullanılan bu kremde kortizon bulunmaması sebebi ile  birçok kişinin tercih ettiği kremler arasında yer alıyor. Düzenli  şekilde kullanıldığında ciltte muhteşem etkilere sebep olan İmex krem, kullananlara göre sivilceleri en fazla 2 günde kurutuyor. Sivilce ve akne tedavisinde kullanılan İmex, çok etkili bir kremdir.

İmex Sivilce kremi

İlginizi Çekebilir; Thiocilline Krem Ne İçin Kullanılır

Cilt yüzeyinde ki siyah nokta ve leke gibi sorunların genelinde faydası olmayan İmex krem sadece sivilce konusunda etkili bir ilaçtır. Bunun dışında ise her ilaçta olduğu gibi uzman bir doktor kontrolü olmadan İmex krem de dahil hiç bir kremi kullanmayınız. İmex krem güneşe çıkmadan önce kullanıldığın da cildiniz de kalıcı lekeler yapabilir. Bu hususta kesinlikle dikkatli olmalısınız.


İmex Kremi Yan Etkileri Var mıdır ?

İmex krem diğer ilaçlar gibi aşırı yan etkileri bulunmamaktadır. Yalnızca hassas cilde sahip olanlarda görülebilir yan etkiler bulunmaktadır;

– Ciltte yanma hissi
– Kaşıntı
– Acı
– Ciltte kızarıklık ve şişlik
– Saç diplerinde kepeklenme, kuruluk ve yağlanma

Yukarıda verdiğimiz yan etkileri yaşayan kişilerin kesinlikle en yakın sağlık kuruluşuna müracaat etmesi gerekiyor.

İstenmeyen Sivilceler İçin Elma Sirkesi Kullanmayı Denediniz mi ?


İmex Krem Nasıl Kullanılır, Fiyatı Nedir ?

Reçetesiz olarak bütün eczaneler den kolay bir şekilde satın alabileceğiniz İmex krem, sivilce olan bölgeye günde 1 ya da 3 kez uygulanabilir. Dikkat edilmesi gereken ise krem cilte uygulanmadan önce cilt yüzeyi mutlaka bol su ile temizlenmelidir. Cilt yüzeyine hafif hafif masaj yapar gibi kremi sürerek üstüne gazlı bir bez kapatarak bir süre bekleyebilirsiniz.

Reçetesiz tüm eczanelerde kolaylıkla satılan alınabilen İmex krem, sivilce olan bölgeye günde 1-3 kez uygulanmalıdır. Krem cilde uygulanmadan önce mutlaka bol suyla temizlenmeli ve herhangi bir makyaj malzemesi kalmamış olmasına özen gösterilmelidir. Hafif masaj yapar gibi kremi sürüp üzerine gazlı bir bezle kapatabilirsiniz.

20 gram olan İmex kremin 2020 güncel fiyatı 40.04 TL​’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir